Relacja z zajęć

opublikowano, 15 grudnia 2022

SENIOR

Data i miejsce

10 WRZEŚNIA 2022

  MIEJSCE: WCRS, PLAC DOMINIKAŃSKI, WROCŁAW

Latarnik
ANIA CYGAN

W trakcie tegospotkania przedsztawiłam uczestnikom Stowarzyszenie i projekt jaki realizujemy. Uczestnicy zaczynający odpodstaw także omówiliśmy funkcje klawiatury, ikon na pulpicie, ikon paska narzędzi komputera. Dowiedzieli się jakie są różnice internet domowy, internet wprzestrzeniach publicznych, internet we własnym modemie przenośnym,wifi, hotspot. Jak się łączyć, jakie są możliwościkorzystania z internetu. Omówiliśmy również ikony aplikacji na smartphonach i ikony paska narzędzi telefonu. Połączenie wi-fi, a dane komórkowe.

W trakcie drugiemgo spotkania utrwalaliśmy połączenie z wi-fi, jak znaleźć nazwę danej sieci. Surfowanie w internecie, jak wyszukiwać informacje,jakie sąi co to są przeglądarki internetowe. Używanie internetu w telefonach.

Na ty spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się co to jest ePUAP i jakie sprawy można dzięki temu załatwić.

Na trzecim spotkaniu uczestnicy surfowali w internecie wyszukiwali informacji, które ich interesowały, nauczyli się otwierać wiele zakładek w wyszukiwaniu. Poznali też jak szukać swojego maila, jak się logować i jak wysyłać i odbierać maila. 

Uczestnicy korzystali również ze smartfonów. łączyli się z wifi, uczyli się obsługiwać map google, korzystanie z internetu w telefonie

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności