Aktualności

opublikowano, 16 grudnia 2021

Webinarium – Edukacja w świecie VUCA

Jakie trendy i zjawiska wpływają na naszą rzeczywistość? Jak rozwijać kompetencje proinnowacyjne i mierzyć się z wezwaniami, których doświadczamy na co dzień?  Z tymi zagadnieniami zapoznali się trenerzy działający w naszym projekcie podczas webinarium, które odbyło się 16 grudnia.

Części składowe koncepcji VUCA to:

V = zmienność (ang. volatility)

U = niepewność (ang. uncertainty)

C = złożoność (ang. complexity)

A = niejednoznaczność (ang. ambiguity)

Elementy te przedstawiają kontekst, w którym organizacje postrzegają swój obecny i przyszły stan. Przedstawiają granice planowania i politykę zarządzania. Łączą się one w sposób, który albo utrudnia podejmowanie decyzji albo wyostrza zdolność patrzenia w przyszłość, planowania i działania.

Szczególnie często VUCA odnosi się do tego, jak ludzie postrzegają warunki, w których podejmują decyzje, planują, zarządzają ryzykiem, wspierają zmiany i rozwiązują problemy.

Spotkanie poprowadziła Oktawia Gorzeńska (www.gorzenska.com).

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności